יינות בוטיק

יינות בוטיק

יינות בוטיק – אם חשבתם שרק צרפת ואיטליה הן מעצמות יין, הגיע הזמן לשנות את דעתכם על ישראל. היקבים שאנחנו מוצאים שם כבר מזמן הפכו למסורת ישראלית והיינות הישראליים נבחרים שוב ושוב גם על ידי הישראלים.

כבר לא צריך לחפש יינות צרפתיים או איטלקיים טובים כשיש לנו כל מה שצריך בישראל עצמה. אנחנו מוצאים את היינות הטובים ביותר גם ביקבי בוטיק כמו יקב אדיר, ולכן גם שמחים להמליץ עליהם ועל ביקור בהם. כל עונה טובה לטיול בשטחי הגידול של הענבים, כמו בכרם בן זמרה הוותיק. שם תוכלו ללמוד הרבה יותר על הטרואר הישראלי אם תעמדי ותריחו את האדמה והאוויר הצלול ותתרשמו אישית מתנאי הגידול.

ישראל כמעצמת יין

ביקור בארץ היין הצפונית מצליח לעורר הרבה התפעלות במבקרים השונים, שרואים בדיוק לאן הגענו כמעצמת יין עתיקה שמחדשת את ימיה כקדם. מהרגע שיוצאים לבדוק את ההרים והגבעות ועד שמגיעים ליקבים המסודרים והמאורגנים ושומעים הסברים על שיטות הייצור והיישון, על הדריכה והבקבוק, על ההתססה ועל שיטות חיזוק וניטור שונות, מבינים מונח "יינות בוטיק בישראל" ומקבלים סוף סוף מושג למה אנחנו נחשבים לאניני טעם ולמה המומחים שלנו ליינות נכללים בשורה הראשונה של היין. ההסברים שווים לכל נפש ואפילו מי שאינו מבין ביין יוכל להבין יותר וגם ללמוד ליהנות מטעימות יין אנינות. להלן סקירה על כמה יקבי בוטיק מומלצים שתוכלו לבקר וליהנות בהם.

מידע נוסף שיכול לעזור לך:

מה צריך לדעת על יקבי או יותר נכון יינות בוטיק בישראל?

ככלל, למרות שהיינו תמיד ארץ שבה ייצרו יין בעת העתיקה, המוניטין עברו לאירופה וליבשות אחרות ולא תמיד אנשים העדיפו יין ישראלי. אי שם בשנות התשעים החל המהפך שהביא אלינו את בשורת יקבי בוטיק בישראל, כך שאנחנו נהנים היום מיקבים רבים שמוקמים באזורי יין מובהקים כדי לנצל את הטרואר שלהם.

לכל טרואר בישראל יש את המאפיינים הייחודיים משלו וכך אפשר לאפיין אותם ולייצר יינות מעולים שזוכים לטיפול ביד אמן של מומחים שעובדים ביקבים אלה. יינות בוטיק ישראליים הם יינות שידועים בראש ובראשונה משום שידוע שבישראל יש תנאי גידול מעולים לייצור יינות משובחים. היובש והקור והשליטה בכמויות ההשקיה יכולים לתת לכל יקב בוטיק בצפון את התנאים האופטימליים שלו כדי לגדל ענבים בפיקוח מחמיר עד שהם מגיעים ליקב לדריכה ולהתססה.

המלצות ושמות

יקבים רבים נחשבים בצפון ליקבי בוטיק מעולם. יש מי שיגיד כי יקב אדיר הוא יקב הכי טוב שתמצאו משום שהוא שולט בטרואר נהדר של כרם בן זמרה. כך אפשר להביא ליקב ענבים לייצור יין ייחודי בטעמים משובחים. היינות שהוא מייצר נחשבים ליינות מפתיעים לא רק בקטגוריית היינות הזניים שלו שהם אדומים ולבנים, אלא גם ביינות הבלנד שלו.

ביינות בלנד כל יקב מייצר שילוב מעניין לפי טעמו בין זנים שונים שביחד הם מביאים לשלמות את התכונות הטובות של כל זן. כך אפשר ליצור טעמים חדשים שיאתגרו כל טועם יין מנוסה וכל זה במחירים טובים שאפשר לעמוד בהם.

היינות בוטיק הטובים של הגליל נמצאים בכל מקום

ביקבי הבוטיק הטובים ביותר תוכלו למצוא יינות טובים במגוון של היצע זנים ומחירים. יש יינות זניים למי שאוהב רק יין כזה, כמו קברנה סובניון, שיראז או סובניון בלאן, ויינות בלנד שיוצרים שילובי טעמים וניחוחות מעניינים ומעולים. היינות הטובים של הגליל מגיעים לכל רחבי הארץ ומככבים על השולחנות באירועים ובארוחות.

מלבד המוניטין שהם יוצרים בכל העולם, הם כבר ביססו לעצמם קהל לקוחות אוהד שמחפש במיוחד אותם לכל מטרה ולכל אירוע שלהם. היין הישראלי מתחיל בגליל וזה מגיע משם לכל העולם והארץ.

אולי יעניין אותך גם
ניווט מהיר
מלאו פרטים