יקב בצפון

יקב בצפון

בטיולים שאנחנו עורכים בישראל אנחנו מגיעים פעמים רבות לפינות חמד שאנחנו רק שומעים עליהן בדרך כלל אבל מתקשים להגיע אליהם בשטח. חלק מהדרך אפשר לעשות ברכב רגיל או ברכה 4X4 אבל אם לוקחים רייזרים בצפון באחד הטיולים המאורגנים, אפשר להגיע למקומות נפלאים שהצפון מתברך בהם. אחד התחומים המרתקים שהודות להם אנחנו נהנים מנוף ייחודי הוא יקבים ויין, יקב בצפון שמציע לנו ביקורים מעניינים בכרמים פסטורליים ומסורתיים. אתם יכולים לבוא עם כל המשפחה או רק עם חברים, והנסיעה ברכב הקטן והפתוח בשבילי הגליל תחשוף לפניכם נופים חקלאיים יפהפיים, מהסוג שאנחנו רואים רק בפרובנס ובטוסקנה. זה הזמן לגלות את ארץ היקבים בצפון, יקב מקומי וליהנות מהתוצרת שלהם.

מה אפשר למצוא בצפון מלבד יקב בצפון?

כשאנחנו יוצאים לשטח אנחנו מוצאים אין ספור אטרקציות שמתאימות למשפחות ולבודדים, לקבוצות של חברים שאוהבים לצאת לבילויים יוצאי דופן וליצור זיכרונות מעניינים. טיול רייזרים בצפון יכול לקחת אתכם לכל מקום, מהכנרת והחופים היפים והרגועים שלה ועד ההרים השל הגליל העליון. בדרך אפשר לעבור בחוות סוסים או חוות שמגדלות גידולים מעניינים ואורגניים, כמו הטרנדים הקולינריים הייחודיים. אפשר לבקר במקומות עתיקים במיוחד כמו בתי הכנסת הקדומים שנותרו כאן ביישובים עתיקים כמו ציפורי ובית שערים, ואפילו לבקר את ראשית ההתיישבות היהודית בארץ ישראל כמו במושבות ראש פינה ויסוד המעלה ואפילו להצפין עד מטולה. אנחנו מוצאים ביישובים האלה מוזיאונים ותיעוד נהדר של ההיסטוריה הישראלית וזה מעולה לטיול משפחות להכיר את תולדות ישראל בשטח עצמו.

טיולים רומנטיים בשטח הפתוח והציורי

אפשר לצאת לטיולים הכי רומנטיים בצפון הירוק והפסטורלי. יש לא מעט מקומות שמציעים לכם בילוי בשניים, כמו ספורט מים או טיול רייזרים זוגי. אנחנו מוצאים את הצימרים הכי ציוריים שמתאימים לזוגות במקומות שבדרך כלל קשה להגיע אליהם אם לא מחפשים דווקא את הארץ הכפרית וההררית הפרועה שאפשר ללכת בה לאיבוד בטיול רכב שטח אינטימי כזה. אנחנו ממליצים במיוחד על סיורים כאלה באזורים שבהם לא תפגשו הרבה אנשים והם בדרך כלל האזורים החקלאיים כמו שדות, כרמים, מטעים וחורשות. שם תוכלו לצפות בנוף ציורי ולאכול ארוחה שתקחו אתכם לשטח, רק שניכם והרייזר שלכם. אחרי צימר רומנטי ושעות פריטות הטיול הרומנטי בשטח הוא גולת הכותרת של הפעילות שלכם בחופשה ייחודית באמת.

אטרקציות לילדים

לילדים תוכלו למצוא אין ספור אטרקציות בצפון, אבל סביר להניח שהאטרקציה הכי מעניינת בשבילם היא הטיול ברייזר בצפון. הנסיעה ברכב הקטן והבטיחותי שכל הצדדים שלו פתוחים היא בדיוק מה שילדים אוהבים ולפעמים כל הכיף זה רק לנסוע בו. אתם יודעים שזה פותר המון שיטוטים אחר אטרקציות לילדים כשהם מתלהבים מהרכב ולא רוצים לרדת ועוד מבקשים סיבוב נוסף. הנסיעה באוויר הצח ובטבע היא הרבה יותר ממומלצת בימים שבהם צריך לשמור על ריחוק מטעמים בריאות והכל נעשה בהתאם לכללים. תמיד כדאי לצאת מהאוויר החונק העירוני ולשאוף אוויר צח כדי למלא את המצברים. זה אפשרי כשנופשים בצפון ומוצאים מקומות ליהנות בהם מבלי להוציא כסף רב, כמו קמפינג באוהלים או שהייה באתר קרוואנים. על זה הילדים לא ירצו לוותר, לישון תחת כיפת השמים ולקום ישר לכנרת או לשטח הדשא מסביב. זה חלק מהחוויה של לצאת מהבית ולהיות יחד כל המשפחה, לבשל בחוץ ולארח חברים ליד האוהל.

אוויר צח והרבה טבע בצפון

מי שאוהב את השטח לא יוותר עליו ועל החיבור הישיר לטבע. יש לא מעט מקווי מים ואזורים שבהם זורמים מים רבים שאפשר לבקר בהם גם בקיץ ולא רק בחורף. זה היתרון הגדול ביותר של הצפון – מסלולי טיולים רבים בטבע לראות מקורות מים, להתרחץ בהם ולטייל בשבילים. זה נפלא גם לצאת לטיולי סוסים או טיולי רכיבה שונים על רכבי שטח כמו ג'יפים ורייזרים, כך שהכל פתוח בפניכם באזורים היפים של הצפון. שימו לב שגם הצפון מחולק לאזורים כמו עמק יזרעאל על המעיינות והיישובים החקלאיים שבו ואזורי ההרים בגליל העליון והתחתון, וכמון הכנרת היפה. יש גם אזור נחלים ואטרקציות שונות בגליל המערבי, שם אפשר להגיע עד מערות ראש הנקרה, או לגלוש ברכבל של קיבץ מנרה.

סדנאות והתנסויות קולינריות

תושבי הצפון פותחים את בתיהם לפני אורחים ונופשים ומציעים סדנאות שונות של אמנות ובישול בבתיהם. אתם יכולים ליהנות מהם בכל מקום שמעניין אתכם, לברר ביישובים השונים מי פותח את הגלריה או המטבח שלו לפני סועדים ונופשים ולבשל בעזרת חומרי הגלם המעולים של הגליל כל מה שמתחשק לכם. זאת בוודאי חוויה שיכולה להיות זוגית או משפחתית, או פשוט להירשם כקבוצה ולקבל גם הנחה על מספר האנשים. זוהי דרך נהדרת לצבור זיכרונות.

מספר סדנאות שיכולות להיות רלוונטיות עבורכם:

 

 

אולי יעניין אותך גם
ניווט מהיר
מלאו פרטים