טיולי 4X4

טיולי 4X4

טיולי 4X4 – אם יש לכם רכב 4X4 ואתם אוהבים לטייל – הגיע הזמן שתשלבו בין השניים ותגלו עולם שלם של טיולים, אתגרים, חוויות ורגעים בלתי נשכחים. טיולי שטח הם טיולים בהם נסע בשבילים תלולים, נאתגר את עצמנו ונגיע למקומות שבעלי רכבים רגילים אינם יכולים להגיע אליהם. חשוב להדגיש שהנסיעה מתבצעת רק בשבילים מסומנים ללא כל גרימת נזק לצמחייה, לשדות או לבעלי חיים. 

איך מתחילים טיולי 4X4?

הצעד הראשון יהיה רכישת רכב 4X4 או לחלופין הצטרפות אל טיול שטח מאורגן. טיולי שטח יוצאים בכל חודשי השנה באזור הצפון, המרכז והדרום. ניתן למצוא טיולים שמתאימים למשפחות, לצעירים, למבוגרים, לגברים, לנשים וכן הלאה. מהר מאוד תמצאו גם אתם קבוצת מטיילים שמתאימה לכם ותצאו אל טיולי שטח רבים. 

איך נערכים לקראת טיולי 4X4 שטח?

הנסיעה בשטח מתבצעת בשבילים מסודרים אותם המדריך כבר בחן בעבר. אין סכנה בנסיעה בשבילים, אך ייתכן מצב בו הרכב של ייתקע ויידרש חילוץ שטח מקומי. הרגע בו אתם מגלים שהרכב שלכם שקע בבוץ או נתקע על מדרגת סלעים הוא הרגע בו תשמחו שלא יצאתם לטיול לבדכם והצטיידתם מראש בציוד חילוצי שטח. כאשר נמצא אתכם רכב נוסף יהיה מי שיעזור לכם, ירגיע ובמידת הצורך גם ייסע להזעיק עזרה. 

אף אחד מאתנו לא יוצא אל טיול שטח עם כוונה להיתקע, אך כאשר זה קורה (גם הג'יפאים המנוסים ביותר נתקעים לפעמים), כדאי שיהיה לכם בתא המטען לפחות 2 ליטרים של מים לשתייה לכל אדם, קופסאות שימורים וחטיפים, רצועות גרירה (9 מטרים ו-2 מטרים), 3 שאקלים, שאקל נוסף עבה וחזק לחיבור הרצועה הקטנה לגדולה, ג'ק, פלטה עבה וקשה, כפפות, את חפירה, מד לחץ אוויר, אוהל ומזרון מתנפח. לכאורה נראה שמדובר בציוד רב, אך רכבי 4X4 כוללים לרוב תא מטען גדול כך שהציוד אינו מורגש כלל. 

איך מבצעים חילוצי שטח בקלות?

חילוץ גיפים דורש ניסיון. אם אין לכם מספיק ניסיון ואנכם בטוחים מה כדאי לעשות – כדאי להתייעץ עם גורם מנוסה. אם אתם מטיילים יחד עם קבוצה, סביר להניח שהמדריך יידע איך לחלץ אתכם במהרה מבלי לגרום נזק לרכב ומבלי לשבש את לוח הזמנים של הטיול. בקצרה, החילוץ כולל חיבור של רצועות אל הרכב התקוע ואל רכב חזק שעתיד למשוך את הרכב התקוע החוצה. החילוץ כולו מתבצע בעדינות ובאיטיות כאשר כל תנועה קלה נבחנת ב-7 עיניים. 

איך מחלצים רכב מבוץ?

עונת החורף בישראל מלווה בפריחה מרהיבה של כלניות ורקפות. רבים יוצאים לטייל בשבילים ונתקעים בבוץ. חילוץ רכב מבוץ דורש ציוד מתאים, רכב חזק שמסוגל למשוך את הרכב התקוע וניסיון. מיד כאשר אתם מזהים ששקעתם בבוץ חשוב לעצור ולא ללחוץ על הגז. צאו מהרכב, פנו מכשולים והשתמשו במשטחים לאחיזה מתחת לבוץ. במידה והרכב אינו מצליח להיחלץ מהבוץ בעצמו יהיה עליכם לחבר רצועות גרירה או להזמין חילוץ שטח. 

 

אולי יעניין אותך גם
ניווט מהיר
מלאו פרטים